Reklama
Reklama

Nowy pawilon dla lekarzy i kultury na os. Batorego

Na działce przy skrzyżowaniu ulic Umultowskiej i Opieńskiego spółdzielnia mieszkaniowa postawi nowy pawilon. Pomieszczą się w nim przychodnia lekarska, klub seniora i osiedlowa administracja.

Nowy budynek będzie mieć 500 metrów kwadratowych powierzchni. Prace budowlane ruszą w marcu i mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Spółdzielnia, która jest inwestorem obiektu, czeka teraz na decyzję Wydziału Środowiska w sprawie zgody na wycinkę drzew na działce przy blokach numer 38 i 39, na której ma stanąć pawilon.

Gdy pawilon będzie gotowy, mieszkańcy osiedla Batorego na Piątkowie będą mieli bliżej do lekarza i świetne miejsce na spotkania towarzyskie. Obecna przychodnia lekarska na os. Batorego cierpi na brak przestrzeni. Chorzy przyjmowani są w mieszkaniach przerobionych na gabinety, a w poczekalni często brakuje miejsc.

- Główną decyzją jest tutaj jak gdyby wyprowadzenie właśnie przychodni lekarskiej i stworzenie warunków dla naszych mieszkańców, żeby mieli lecznicę podstawowego kontaktu - mówi Renata Michałowska, zastępca kierownika administracji os. Batorego

Oprócz przychodni, w budynku znajdzie się miejsce dla klubu seniora, który dziś mieści się w piwnicy. W nowym pawilonie siedzibę będzie miała także administracja osiedla. Budynek będzie kosztował około 2 mln zł, a sfinansują go środki ze sprzedaży mieszkań, w których obecnie znajdują się przychodnia oraz biura administracji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro