Reklama

Liceum Marii Magdaleny najlepsze w Poznaniu

Poznańskie Liceum św. Marii Magdaleny jest najlepszym liceum ogólnokształcącym w naszym województwie - wynika z najnowszego rankingu szkół ponadgimnazjalnych dziennika Rzeczpospolita. Szkoła zajęła 29 miejsce w kraju.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tylko cztery poznańskie licea ogólnokształcące znalazły się w pierwszej setce rankingu szkół ponadgimnazjalnych przygotowanego przez dziennik Rzeczpospolita i miesięcznik Perspektywy. Poza Liceum św. Marii Magdaleny (najlepsze w Poznaniu i województwie, 29 w kraju) są to: I LO im. Karola Marcinkowskiego (36 w kraju), II LO im. Gen. Zamoyskiego i Heleny Modrzejewskiej (50 w kraju) oraz VIII LO im. Adama Mickiewicza (68 w kraju).

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Największy awans w stosunku do ubiegłego roku zanotowało VIII LO. W rankingu 2011 znalazło się na 94 miejscu. Rok temu najlepszym liceum w Poznaniu było II LO, które tym razem uplasowało się na trzeciej pozycji.

W najlepszej setce techników znalazły się również cztery szkoły z Poznania. Numerem jeden w województwie jest wciąż Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji (3 miejsce w kraju!). Numer dwa to Technikum Łączności w ZS Łączności im. M. Kopernika (25 w kraju). Na czwartym miejscu uplasowało się Technikum Energetyczne (32 miejsce w kraju), a na dziewiątym miejscu w województwie znajduje się Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa (87 w kraju).

Najlepszym liceum ogólnokształcącym w Polsce jest Akademickie Liceum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Najlepsze technikum - Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina.

Co brano pod uwagę podczas oceny szkół? Ich sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, a także ocenę szkoły przez akademików. W przypadku techników pierwszy raz uwzględniono wyniki egzaminów zawodowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro