Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Klinika chirurgii szpitala MSWiA wyremontowana za 2 mln zł

mk
wtorek, 3.01.2012 r.
godz. 20.13

W szpitalu MSWiA przy ulicy Dojazd uroczyście otwarto odnowioną klinikę chirurgii ogólnej, naczyniowej i angiologii. Poznańscy pacjenci z niewydolnością układu naczyniowego będą teraz leczeni w lepszych warunkach. Podczas Euro 2012 na oddział będą mogli trafić sportowcy i VIP-y.

Klinika w szpitalu MSWiA na ul. Dojazd nie była remontowana od ponad 30 lat. Co roku trafiało do niej kilka tysięcy pacjentów z niewydolnością układu naczyniowego. Przed remontem oddział nie spełniał wymogów unijnych i kryteriów ministerstwa zdrowia. Teraz ma nowoczesny sprzęt i komfortowe sale. Remont kosztował prawie 2 miliony złotych.

- Wszystko tu zostało zdarte do gołych murów, wymienione zostały wszystkie instalacje, zakupione są nowe łóżka -
mówi prof. Paweł Chęciński, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej MSWiA.

Modernizacja kliniki ma pomóc przede wszystkim pacjentom z Poznania i okolic z niewydolnością układu naczyniowego. Tego typu choroby, jak choćby miażdżyca, z reguły dotykają ludzi starszych. Wraz z wiekiem w ich żyłach zmniejsza się przepływ krwi, sztywnieją tętnice, w efekcie dochodzi do drętwienia czy martwicy kończyn. Na wyremontowanym oddziale pacjenci znajdą też opiekę w dziedzinie kardiologii i neurologii.

W odnowionych salach kliniki nie ma jeszcze sprzętu. Pacjenci zostaną do nich przeniesieni w ciągu najbliższych dni. W czerwcu w trakcie Euro 2012 wyremontowany oddział ma przyjmować zagranicznych VIP-ów i sportowców. Aby było to możliwe, szpital MSWiA musiał spełnić wyśrubowane kryteria. Teraz na remont czeka oddział chirurgii urazowej i ortopedii. Prace mają zacząć się jeszcze tej zimy.

Reklama