Reklama
Reklama

Zarząd Dróg Miejskich ustawił przetarg?

Miasto mogło stracić 3 mln zł na przetargu na zarządzanie parkingami buforowymi, ogłoszonym przez ZDM. Wymogi zostały określone tak, aby mogła je spełnić tylko jedna firma z Wielkopolski, należąca do byłego wiceprezydenta. Sprawę zbada teraz Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W przetargu na zarządzanie ośmioma miejskimi parkingami buforowymi wystartować mogły wyłącznie firmy, które zarządzały takimi obiektami przez ostatnie lata, a do tego osiągnęły z tego przynajmniej 3 mln zł zysku.

Ustalone przez Zarząd Dróg Miejskich kryteria spełniała tylko jedna firma w Wielkopolsce, należąca do Pawła Leszka Klepki. Był on w latach 90-tych zastępcą prezydenta miasta i nadzorował ZDM. Obecnie jest znany w Poznaniu z inwestycji budowlanych. Od 6 lat dzierżawi też od Zarządu parkingi. W czwartek Klepka nie chciał rozmawiać o sprawie z dziennikarzami.

Na przetargu miasto mogło stracić około 3 mln zł. Prezydent unieważnił procedurę, a odpowiedzialny za jej przeprowadzenie zastępca dyrektora ZDM-u, Jerzy Nawrocki dostał naganę wraz z wpisem do akt. To, obok dymisji, najwyższa możliwa kara dla urzędnika. Również Nawrocki nie był w czwartek uchwytny dla dziennikarzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro