Reklama

Za tydzień na Jeżycach skrzyżowania równorzędne

Od piątku, 6 stycznia, w Strefie Płatnego Parkowania na Jeżycach zostanie uruchomiony system skrzyżowań równorzędnych. Znaki o tym informujące już pojawiły się przy ulicach.

System skrzyżowań równorzędnych zostanie wprowadzony w Strefie Płatnego Parkowania na terenie Jeżyc. Skrzyżowań jest na tyle dużo, że trudno byłoby je wymienić. - System nie będzie funkcjonował na ulicach zbiorczych, takich jak np. Kraszewskiego, czy Jeżycka - wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Zdaniem ZDM wprowadzenie takiego systemu może okazać się nowością dla wielu kierowców. - Znaki informujące o zmianie już pojawiły się przy skrzyżowaniach. Chcemy dać kierowcom możliwość przyzwyczajenia się do tego, że już od 6 stycznia będą to skrzyżowania równorzędne - dodaje Libich.

Jak poruszać się po skrzyżowaniach równorzędnych? Pamiętając o dwóch podstawowych zasadach: prawej ręki (ustępujemy pierwszeństwa pojazdowi jadącemu z prawej strony), a także skręcania w lewo (jeśli na skrzyżowaniu chcemy skręcić w lewo musimy ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym w przeciwnym kierunku, na wprost lub skręcającym w prawo).

Skrzyżowania równorzędne w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h mają służyć przede wszystkim uspokojeniu ruchu na Jeżycach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro