Reklama

Monitoring: zatrzymano kolejnych wandali

Kilka dni temu informowaliśmy o zatrzymaniu grafficiarzy, którzy pod osłoną nocy sprayem malowali murki i słupy przy ulicy Fredry. Minionej nocy w ręce policji wpadli kolejni wandale.

- Około godziny 1.50 w nocy z wtorku na środę strażnik obserwujący obraz z kamer monitoringu zauważył dwóch mężczyzn poruszających się ulicą Półwiejską - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej. Mężczyznom najwyraźniej się nudziło, postanowili bowiem "upiększyć" okolicę.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- Najpierw wyrwali jedno z ozdobnych drzewek posadzonych w donicy na ulicy Półwiejskiej, następnie jeden z nich energicznie kopał drzwi wejściowe do kamienicy. Na koniec wandale zniszczyli znak drogowy łamiąc go - wymienia Piwecki.

Strażnik miejski, który obserwował całe zajście dzięki monitoringowi miejskiemu natychmiast powiadomił policjantów. - Ci zjawili się na miejscu bardzo szybko i zatrzymali sprawców szkód. Obecnie ich sprawę prowadzi policja - kończy.

O wandalach z ulicy Fredry pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro