Reklama
Reklama

Sala Kina Grunwald na sprzedaż

Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła przetarg na sprzedaż sali dawnego Kina Grunwald. Czy kolejny, niegdyś kulturalny obiekt naszego miasta stanie się siedzibą supermarketu?

W budynku na rogu ulicy Polnej i Marcelińskiej pierwsze kino powstało w 1963 rok - Kino Wojskowe, późniejsze Kino Grunwald. Kino zaprzestało swojej działalności pod koniec lat "90. Później przez parę lat w tej sali funkcjonowała prywatna inicjatywa "Scena Rozmaitości". Od paru lat sala stoi pusta i niszczeje. Właściciel obiektu - Ministerstwo Obrony Narodowej - podjął decyzję o sprzedaży obiektu w drodze przetargu. Co będzie można zrobić w tej sali po sprzedaży? To zależy od Miejskiego Konserwatora Zabytków, który na plan remontu obiektu musi wyrazić zgodę, a także od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, którego dla tego terenu nie ma. Czy uda się powstrzymać budowę kolejnego supermarketu w obiekcie kulturalnym - to zależy tylko od sprawności miejskich urzędników.

Sala dawnego Kina Grunwald znajduje się na działce o powierzchni 2049 metrów a sama sala ma 1091 metrów. Wojsko wyznaczyło cenę wywoławczą za obiekt na poziomie 2 mln 300 tysięcy złotych. Przetarg ma się odbyć w marcu 2012 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro