Reklama
Reklama

1500 osób na wigilii Caritasu na MTP

fot. fot. Mariusz

800 młodych wolontariuszy uczestniczyło w organizacji spotkania wigilijnego dla potrzebujących w hali nr 1 poznańskich targów. Na 18 stołach pojawiło się m. in. pół tony karpia i ponad 400 blach z domowymi wypiekami.

W południe na MTP odbyło się spotkanie wigilijne dla półtora tysiąca potrzebujących, zorganizowane przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W ramach przygotowań skupiono w jednym miejscu siły wszystkich działających w mieście jadłodajni. Wigilijne potrawy przyrządzały pracujące w nich na co dzień siostry zakonne, a kilkuset blach z wypiekami dostarczyli parafianie.

Przy organizacji tego wielkiego spotkania pracowało 800 młodych wolontariuszy. Byli to uczniowie poznańskich XI LO i Zespołu Szkół Elektrycznych. Ponad setka młodzieży przyjechała też z pomocą do Poznania z Zespołu Szkół Licealnych i Ponadlicealnych w Nowym Tomyślu.

Na 18 gigantycznych stołach pojawiło się pół tony karpia i jeszcze więcej kapusty, ziemniaków czy barszczu z uszkami. Każdy, kto przybył na wigilię Caritasu, dostał też w prezencie paczkę żywnościową.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro