Reklama
Reklama

Zakład Poprawczy: budują budy dla schroniska

Wychowankowie poznańskiego Zakładu Poprawczego na warsztatach budują budy dla psów z poznańskiego Schroniska dla Zwierząt. 60 nowych "domów" trafi do schroniska w kwietniu.

W poznańskim Schronisku dla Zwierząt znajduje się obecnie ponad 500 psów. Powinno ich tu być o połowę mniej. - W jednym boksie znajdują się trzy - cztery mniejsze psy. Jeśli zwierzęta są większe, w jednym boksie są tylko dwa psy - mówi Robert Babiński, kierownik Schroniska dla Zwierząt.

- Mamy budy we wszystkich boksach, ale są to już budy stare. Staramy się je naprawiać w miarę swoich możliwości - wyjaśnia Babiński. - Większość z nich wymaga jednak gruntownej naprawy lub wymiany.

Z pomocą przychodzą podopieczni Zakładu Poprawczego. - Ociepliliśmy je już, obiliśmy, wycięliśmy dziury. Do zrobienia zostały tylko dachy - mówi Marcin. Pomysł spodobał się wychowankom poprawczaka. - Możemy w czymś pomóc. Zamiast siedzieć i patrzeć w okno, na warsztatach robimy coś pożytecznego - zauważa Michał.

Pomysł budowania bud dla psów ze schroniska narodził się w Spółdzielni Socjalnej Herakles, która działa przy Zakładzie Poprawczym. - Pozyskaliśmy 22 tysiące złotych z Unii Europejskiej na ten cel. Budy wykonywane są na zasadzie wolontariatu - mówi Celina Chełkowska, prezes Heraklesa. - My budy robimy za darmo i schronisko również otrzymuje je od nas za darmo - dodaje.

W kwietniu budy trafią do schroniska. Ale to nie koniec działań podopiecznych Zakładu Poprawczego. - Na wiosnę planujemy prace polegające m.in. na karczowaniu terenów zielonych, możliwe, że wejdziemy też we współpracę z gospodarstwem rolnym - zdradza Sebastian Dec, dyrektor Zakładu Poprawczego w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro