Reklama

Poznań ma swoją grę planszową!

Gra planszowa "Posnania. Budujemy miasto" to najnowszy produkt Wydawnictwa Miejskiego Posnania, a zarazem pierwsza tego typu gra w Polsce. Premiera odbyła się na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego. Do pojedynku stanęli m.in. prezydent Grobelny i ojciec Jan Góra.

Prezydent Grobelny jako miłościwie panujący książę, ojciec Jan Góra jako biskup, rzecznik poznańskiej policji Zbigniew Paszkiewicz jako rycerz, a także przedstawiciel Muzeum Archeologicznego jako kupiec - punktualnie o godzinie 12.00 na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego rozpoczęła się pierwsza w historii rozgrywka w grze "Posnania. Budujemy miasto".

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


- Myślę, że będziemy się wygłupiać i dobrze bawić - zapowiadał przed grą ojciec Jan Góra. Ojciec Góra bawił się bardzo dobrze - wygrał! W roli biskupa wykazał się hojnością. Wszyscy inny uczestnicy zajęli ex aequo drugie miejsce.

Poznańska gra przypomina jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie - Monopoly. Zadaniem graczy jest jak najszybsze rozbudowanie miasta i jego okolic. Gra to nie tylko doskonała okazja do zabawy, ale również do nauki. - Podczas tej gry można się mnóstwo nauczyć. Mamy nadzieję, że dzieciaki, które wciągną się w Posnanię będą doskonale przygotowane do zajęć z historii dotyczących średniowiecza i renesansu - mówi Ewa Obrębowska z Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

W środę grę można nabyć w promocyjnej cenie - 110 złotych w Centrum Informacji Miejskiej. Ustawiały się po nią kolejki! Cena poza promocją to 129 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro