Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
14 6
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
14°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
14°C 1016 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

CBŚ: metaamfetamina z popularnych tabletek

KaT
poniedziałek, 5.12.2011 r.
godz. 10.51

W ręce policjantów z Centralnego Biura Śledczego wpadł mieszkaniec Bogatyni, który domowym sposobem produkował metaamfetaminę. Narkotyki trafiały na poznański i wielkopolski rynek.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone było od wielu miesięcy. Do Poznania i całego regionu zaczęły wówczas napływać narkotyki wyprodukowane w niespotykany dotąd w naszym kraju sposób. Pierwsze informacje pozwoliły ustalić, że metaamfetamina pochodzi z południa Polski, prawdopodobnie z Bogatyni.


„Chemik”, bo tak producenta nazwała policja, sprzedawał swój wyrób nie tylko w Wielkopolsce. Istnieją podejrzenia, że zaopatrywał dilerów także w Czechach i Niemczech.

45-letni Piotr B. wpadł w swoim sklepie odzieżowym, który prowadził w Bogatyni. W lokalu znaleziono sporą ilość tabletek popularnego leku dostępnego w naszym kraju bez recepty. W mieszkaniach, które zatrzymany zajmował znaleziono łącznie kilkadziesiąt tysięcy tych samych tabletek. Dodatkowo natrafiono na pojemniki z chemikaliami oraz 4 kilogramy gotowego środka psychotropowego, który działa podobnie do amfetaminy.

45-latek produkował metaamfetaminę metodą lodową. To sposób, który nie wymaga linii technologicznych, czy niezwykle skomplikowanych urządzeń. Do Polski metoda przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jest stosowana od pewnego czasu. Tylko jednego dnia „chemik” mógł wyprodukować 200 gramów środka, który był warty nawet 16 tysięcy złotych.

Piotr B. przebywa obecnie w areszcie. Za produkcję, posiadanie i przemyt narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia.