Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 997 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1005 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Estakada Katowicka: objazd dla ciężarówek przez Zamenhofa?

KaT
czwartek, 17.11.2011 r.
godz. 12.22

W grudniu Estakada Katowicka zostanie wyłączona z ruchu samochodów ciężarowych. Taką decyzję podjęło miasto. Jak dowiedziała się Telewizja WTK - ZDM rozważa poprowadzenie objazdu przez ulicę Zamenhofa.

7 listopada pisaliśmy, że wciąż nie jest znany objazd dla samochodów ciężarowych, które od grudnia nie będą mogły jeździć po Estakadzie Katowickiej. Powodem wprowadzenia ograniczenia jest zły stan techniczny obiektu.

- To, że ciężarówki znikną z estakady nie znaczy, że samochody osobowe będą mogły się po niej poruszać przez następne lata. Na chwilę obecną i tak utrzymujemy, że obiekt w marcu 2012 roku trzeba będzie zamknąć - podkreśla Jerzy Witczak, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Właśnie do marca wydano zgodę na korzystanie z wiaduktu. - Naszym zadaniem jest dbanie o to, by konstrukcja się nie zawaliła, a niestety pewność, że będzie funkcjonować mamy tylko do marca przyszłego roku - wyjaśnia.

Jak dowiedziała się Telewizja WTK, Zarząd Dróg Miejskich poważnie rozważa wprowadzenie objazdu dla ciężarówek po ulicach Żegrze, Hetmańskiej i Zamenhofa. Pojazdy musiałyby zjechać z Trasy Katowickiej przed estakadą (w stronę centrum), a więc w ulicę Wiatraczną, gdzie już teraz w godzinach szczytu komunikacyjnego tworzą się korki. Następnie miałyby być kierowane ulicą Żegrze, w Hetmańską, Zamenhofa, by ostatecznie dojechać do Ronda Rataje.

Tych informacji nie potwierdza obecnie dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Jacek Szukała. - Nie wiem skąd macie takie informacje, ale zapewniam, że prace nad trasą objazdu wciąż trwają - mówi. - Gdy tylko trasa będzie znana, poinformujemy o tym mieszkańców.

Jeremi Rychlewski z Politechniki Poznańskiej przyznaje, że opcja rozważana przez ZDM jest najlepszą z możliwych. - To najrozsądniejszy wybór. Obawiam się jednak o stan ulicy Żegrze, która może nie wytrzymać tak dużego ruchu samochodów ciężarowych - mówi.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow