Reklama

Masz PEKĘ i KomKartę? Dostaniesz 16 złotych

Już od ponad miesiąca poznaniacy mogą składać podania o wyrobienie Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej. Jeśli mamy PEKĘ, a wcześniej używaliśmy KomKarty otrzymamy 16 złotych zwrotu.

Dokładnie 30 września w Poznaniu rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o wydanie PEKI, czyli karty, która ma ułatwiać życie poznaniakom. Część z nas skorzystała już z możliwości wyrobienia sobie biletu elektronicznego i portmonetki płatniczej w jednym. Niewielu jednak wie, że po wyrobieniu PEKI możemy liczyć na niespodziankę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Osoby które mają wyrobioną kartę PEKA mogą zwrócić KomKartę do punktu ZTM-u za co otrzymuje się 16 zł - mówi Łukasz. - Niby niewiele, ale zawsze lepiej dostać pieniądze niż taką niepotrzebną kartę wyrzucić - podkreśla.

Jak informuje Łukasz, z wypłatą pieniędzy nie ma żadnych problemów. - Byłem w tej sprawie w punkcie ZTM przy dworcu na Górczynie, pani wzięła kartę, dała do podpisania paragon i wypłaciła 16 złotych. Dowiedziałem się o tym przez przypadek od kolegi i z tego, co się orientuję, mało osób o tym wie - kończy.

Kwestia oddawania 16 złotych za niepotrzebną KomKartę nie była zatajana przez Zarząd Transportu Miejskiego (i takie sygnały do nas docierały). Informowano o tym od początku, jednak wielu poznaniaków nie zwróciło uwagi na ten drobny szczegół.

PEKĘ warto sobie wyrobić nie tylko ze względu na "wzbogacenie się" o niespełna 20 złotych. W przyszłości będzie ona nie tylko portmonetką elektroniczną, czy biletem miesięcznym, ale też identyfikatorem, naszym elektronicznym podpisem oraz biletem Strefy Ograniczonego Postoju. Wniosek o wydanie karty złożysz tutaj. PEKA jest bezpłatna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro