Reklama

Dwie kobiety zginęły na DK nr 25

Na obwodnicy Nowych Skalmierzyc doszło do wypadku, w którym zginęły dwie młode kobiety. Policja zatrzymała sprawcę wypadku.

Do wypadku doszło przed godziną 14 na obwodnicy Nowych Skalmierzyc, która jest odcinkiem drogi krajowej nr 25. Według wstępnych ustaleń policji, kobiety podróżujące samochodem osobowym marki seat zatrzymały się na poboczu, gdyż pojazd miał awarię. Niestety, gdy wysiadły z samochodu zostały potrącone przez VW sharana, którym kierował 35-letni mieszkaniec Pleszewa.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Siła uderzenia była tak duża, że seat znalazł się na środku drogi krajowej nr 25, a VW wpadł do rowu. Natomiast potrącone kobiety poniosły śmierć na miejscu.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie. Policja zatrzymała kierowcę VW. Miał on 0,09 mg alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo pobrano mu krew do badania, które wykaże czy w chwili wypadku stężenie alkoholu w jego organizmie nie było większe. Przejazd z Ostrowa Wlkp. do Kalisza przez Nowe Skalmierzyce był utrudniony.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro