Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Grobelny udzielił ślubu Witkowskiemu

mk
sobota, 29.10.2011 r.
godz. 18.35

Lider Unii Pracy poślubił w sobotę swoją wieloletnią partnerkę. Ślubu cywilnego udzielił im nie byle kto, bo sam Ryszard Grobelny. Jak wyjaśnia prezydent, udzielać ślubów zdarza mu się raczej rzadko, ale poprosić go o to może każdy obywatel.

Lider poznańskiej lewicy w ostatnich wyborach parlamentarnych Waldemar Witkowski wziął w sobotę ślub cywilny w Wadze Miejskiej.

 
- Chodziło o to, żeby dopełnić tę rodzinę ślubem – mówiła przed wejściem do Wagi podekscytowana panna młoda Karolina Witkowska. - Już mamy dziecko, także postanowiliśmy zawrzeć związek małżeński – dodała.

- Generalnie człowiek całe życie dojrzewa do pewnych decyzji – wtórował jej lider Unii Pracy Waldemar Witkowski. - Ja dojrzewałem do tej decyzji 8 lat, bo poznaliśmy się 8 lat temu (…) W zasadzie znamy się dłużej, ale wtedy poznaliśmy się bliżej – dodawał. 

Ślub do codziennych nie należał, ponieważ udzielił go młodym sam prezydent Grobelny. W jakich okolicznościach prezydentowi się to zdarza? – Tak naprawdę bardzo rzadko i nie ma tutaj żadnego przyjętego standardu – mówi Ryszard Grobelny. – Jeżeli prezydent ma czas i jest taka możliwość, zdarza mi się nie odmawiać takiej prośby – dodaje.

Jak wyjaśnia Grobelny, udziela ślubów nie tylko ważnym osobom czy politykom. – Poprosili mnie raz o to młodzi, sympatyczni ludzie w pociągu powrotnym z Warszawy do Poznania i wyraziłem zgodę – mówił prezydent.

Każda młoda para, która marzy, aby udzielił jej ślubu właśnie Ryszard Grobelny, może spróbować się z nim umówić za pośrednictwem prezydenckiego sekretariatu, dzwoniąc pod numer 61 878 52 97, lub odwiedzając osobiście urząd przy Placu Kolegiackim 17, II piętro, pokój 215.

Reklama