Reklama

Próbowali brutalnie odzyskać dług

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Do kilku lat więzienia grozi mieszkance Chodzieży i dwóm poznaniakom, którzy na drodze gróźb i pobicia próbowali odzyskać po kilku miesiącach pożyczone pieniądze od znajomego.

Zastraszonym dłużnikiem był 30-letni mieszkaniec Chodzieży, który pożyczył sporą ilość pieniędzy od znajomych. Po kilku miesiącach od zaciągnięcia pożyczki nadal nie potrafił oddać im należnych pieniędzy. Umówił się więc z córką wierzycielki, aby z nią o tym powiedzieć.

Spotkanie odbyło się na jednej ze stacji paliw w powiecie chodzieskim. Kobieta przyszła w towarzystwie dwóch mężczyzn, ojca i syna. Ci bez ogródek zażądali natychmiastowego zwrotu długu. Grozili 30-latkowi, a następnie go pobili. Ten pod przymusem zgodził się na stawiane warunki, według których za kilka dni miał zdobyć i przywieźć część pożyczonych pieniędzy do Poznania.

W międzyczasie zdesperowany dłużnik zgłosił się po pomoc na policję. Na komendzie wyjaśnił, że wciąż nie ma pieniędzy, aby oddać dług i się boi. Na umówione spotkanie z wierzycielką udali się razem z nim funkcjonariusze. Kobieta i towarzysząca jej dwójka mężczyzn zostali aresztowani.

Cała trójka usłyszała już zarzuty o zmuszanie do określonego zachowania w celu zwrotu wierzytelności. Starszy z mężczyzn dodatkowo odpowie za uszkodzenie ciała. Wszystkim grozi kara do kilku lat więzienia. Obecnie znajdują się pod dozorem policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
18.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro