Reklama
Reklama

Mieszkańcy kamienicy przy Piaskowej protestują

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Kilkadziesiąt osób protestowało w Poznaniu w obronie mieszkańców kamienicy przy ulicy Piaskowej, którzy mogą stracić swoje mieszkania.

Protest rozpoczął się około godziny 14:00 na pl. Wolności. Później protestujący przenieśli się pod Urząd Miasta, gdzie odbywała się w piątek uroczystość z okazji 400-lecia tradycji akademickiej w Poznaniu, na której obecny był prezydent Bronisław Komorowski. Do pikietujących mieszkańców dołączyli również anarchiści.

Na pikiecie pojawiły się transparenty: "Ludzie sprzedani razem z kamienicą", "Dzisiaj sprzedano nas, jutro was", "Mieszkania prawem nie przywilejem".

Przypomnijmy kamienica trafiła w ręce nowego właściciela na początku października, po sprzedaży budynku przez Spółdzielnię Spożywców Fawor. Nowym właścicielem jest Fabryka Mieszkań i Ziemi. W kamienicy trwa remont, jego skutki to podziurawione rury wodociągowe, odcięta kablówka, rozebrana kostka brukowa na podwórzu, wyciągnięte okna i drzwi na klatkach schodowych - zdaniem mieszkańców tak nowy właściciel kamienicy u zbiegu ulic Garbary i Estkowskiego próbuje zmusić ich do opuszczenia swoich mieszkań. Nie zamierzają się poddać, dlatego wyszli na ulicę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
32.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro