Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 11
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1005 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1013 hPa

Mieszkańcy kamienicy przy Piaskowej protestują

j
piątek, 28.10.2011 r.
godz. 16.55

Kilkadziesiąt osób protestowało w Poznaniu w obronie mieszkańców kamienicy przy ulicy Piaskowej, którzy mogą stracić swoje mieszkania.

Protest rozpoczął się około godziny 14:00 na pl. Wolności. Później protestujący przenieśli się pod Urząd Miasta, gdzie odbywała się w piątek uroczystość z okazji 400-lecia tradycji akademickiej w Poznaniu, na której obecny był prezydent Bronisław Komorowski. Do pikietujących mieszkańców dołączyli również anarchiści.

Na pikiecie pojawiły się transparenty: „Ludzie sprzedani razem z kamienicą”, „Dzisiaj sprzedano nas, jutro was”, „Mieszkania prawem nie przywilejem”.

Przypomnijmy kamienica trafiła w ręce nowego właściciela na początku października, po sprzedaży budynku przez Spółdzielnię Spożywców Fawor. Nowym właścicielem jest Fabryka Mieszkań i Ziemi. W kamienicy trwa remont, jego skutki to podziurawione rury wodociągowe, odcięta kablówka, rozebrana kostka brukowa na podwórzu, wyciągnięte okna i drzwi na klatkach schodowych – zdaniem mieszkańców tak nowy właściciel kamienicy u zbiegu ulic Garbary i Estkowskiego próbuje zmusić ich do opuszczenia swoich mieszkań. Nie zamierzają się poddać, dlatego wyszli na ulicę.

Reklama