Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznań: powstał nowy teatr!

mk
środa, 21.09.2011 r.
godz. 17.52

22 września rozpocznie sezon nowy prywatny teatr, którego założycielem i dyrektorem artystycznym jest Marek Zgaiński. Usytuowany na Jeżycach Mój Teatr zadebiutuje przedstawieniem „Arka, czyli dwoje na kanapie”.

Mój Teatr zaczyna działalność już w czwartek przy ul. Gorczyczewskiego 2, w pobliżu skrzyżowania ulic Polnej i Bukowskiej (wjazd od Jackowskiego). Założyciel teatru, Marek Zgaiński to twórca scenariuszy i muzyki do słuchowisk radiowych, znany w ostatnich latach jako felietonista Radia Merkury.

- W repertuarze teatru mają się znaleźć przede wszystkim współczesne scenariusze, z pozoru lekkie w odbiorze, jednak skłaniające widza do przemyśleń – zapowiada Zgaiński. Współpracę z nim zadeklarowali już profesjonalni aktorzy i reżyserzy ujęci jego ideą i możliwością realizowania swoich pasji.

Mój Teatr zadebiutuje przedstawieniem „Arka, czyli dwoje na kanapie”. Autorem sztuki, reżyserem, scenografem i autorem muzyki jest Marek Zgaiński. Na scenie jednak nie wystąpi, zaprosił na nią Katarzynę Terlecką i Wiesława Krupę, aktorów znanych publiczności z wielu scen polskich jak i z Teatru Polskiego i Teatru Muzycznego w Poznaniu.

- A sztuka? Może jest to historia pary dorosłych, wykształconych ludzi, mieszkających wspólnie, nieposiadających dzieci – zdradza założyciel Mojego Teatru. - Skoro nie mają dzieci, to może powinni mieć psa? Albo jakieś inne zwierzę, albo parę innych zwierząt? Może jest to próba odpowiedzi na pytanie ile zwierząt zmieści się w standardowym M4, i czy będzie to więcej, czy mniej od tych, które Noe wziął na arkę. Może jest to przewrotna gra konwencją teatru w teatrze, gdzie do końca nie wiadomo, czy ogląda się scenę żywcem jak z telewizyjnego serialu, czy podsłuchuje prywatne rozmowy aktorów. Może wynika z tej sztuki jakaś głęboka prawda, a może nie – wyjaśnia.

Prapremiera odbędzie się 22 września o godz. 19.00. Pierwsze spektakle odbędą się: 23, 24, 29, 30 września oraz 1 października, także o godz. 19.00. Szczegóły na: www.mojteatr.pl.

Reklama