Reklama

Gmach na Taczaka zyska nowe oblicze?

Firma Monti, irlandzki deweloper, który od czerwca remontuje Victorię Center, zapowiada już kolejną inwestycję w Poznaniu. Stary biurowiec przy ul. Taczaka ma zyskać całkiem nową elewację.

Monti zakupił stary biurowiec przy ul. Taczaka w imieniu swojego klienta. Irlandzka firma zapowiada na razie w portfolio na swojej stronie internetowej, że początek prac przy inwestycji mógłby nastąpić jeszcze w 2011 r. Firma chce przebudować jedną z dwóch brył modernistycznego biurowca na rogu ulic Taczaka i Ratajczaka, w którym obecnie się mieści m.in. "Departament Urody" i sklep komputerowy. Efekty remontu byłyby widoczne przede wszystkim od strony ul. Taczaka.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Po przebudowie blok ma zyskać nowoczesną elewację, poprzecinaną ze wszystkich stron wąskimi i wysokimi oknami. Wyremontowany budynek miałby dostarczyć wielofunkcyjnej powierzchni pod wynajem, m.in. na biura i lokale usługowe.

Irlandzki deweloper informuje, że do inwestycji na Taczaka zachęciły go miejskie plany rewitalizacji pobliskiej ulicy Ratajczaka, na której po 2014 r. ma powstać tramwaj. Monti liczy też na pozytywny efekt wprowadzenia strefy ograniczenia prędkości do 30 km/h w centrum Poznania. Nie bez znaczenia jest też bliskość Starego Browaru.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro