Reklama

Zobacz jak zmieniał się Poznań!

fot. Volkswagen Poznań

Niezwykły film zrealizowany przez Nieformalną Grupę Fotograficzną Pozytyw to gratka dla wszystkich mieszkańców Poznania, którzy chcą zobaczyć jakie zmiany zaszły w naszym mieście na przestrzeni lat.

Basia Urbańska, Magda Miśkiewicz, Michał Palacz i Aurelia Sypniewska nazywają siebie Nieformalną Grupą Fotograficzną Pozytyw. Czwórka zapalonych fotografów podjęła się niezwykłego zadania - na podstawie kolekcji pocztówek dawnego Poznania przygotowali film ukazujący zmiany, jakie zaszły w naszym mieście na przestrzeni lat.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


"Rozpoznaj Poznań" to efekt odrobiny wolnego czas, szperania po Internecie i wyszukiwania informacji - jak podkreślają na swojej stronie internetowej autorzy.

Aparat w rękę i ruszamy. Przemierzamy ulice, parki, targowiska. Z chodnika wchodzimy na jezdnię, spoglądamy w górę, wychylamy się za róg. Niczym detektywi, tropimy zmiany. Rozpoznajemy Poznań. Porównujemy. Ten sprzed setek lat i ten dzisiejszy. Transformacji niemało. Wiele miejsc już nie istnieje, mnóstwo budynków zostało zniszczonych, przebudowanych, zmieniono ich funkcje, pomniki przeniesione w inne miejsca... czasami punktem odniesienia jest zaledwie balkonik, drzwi, drobny element architektoniczny, który cudem się zachował.... - czytamy na stronie grupy.

Zobacz jak na przestrzeni lat zmieniał się Poznań. Rozpoznaj okolicę, w której mieszkasz! Film w lepszej wersji można zobaczyć tutaj.

Który Poznań podoba Ci się bardziej?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro