Reklama

Wystawa zdjęć z Wikipedii w Słodowni

Do 24 września w Słodowni będzie można zobaczyć wystawę najlepszych fotografii Wikipedii, które zostały wyłonione w konkursie Picture of the Year.

Codziennie do Wikimedia Commons - centralnego zbioru fotografii, z którego korzysta 280 wersji językowych Wikipedii - trafia kilka tysięcy zdjęć, które później wykorzystuje się do zilustrowania haseł tej internetowej encyklopedii. Spośród nich wybiera się najlepsze w ramach organizowanego co roku konkursu "Picture of the Year". Fotografie wybierane są poprzez głosowanie, w którym biorą udział twórcy Wikipedii z całego świata.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


- Poprzez naszą wystawę chcemy pokazać, że nie trzeba być zawodowym fotografem, by móc prezentować swoje zdjęcia całemu światu. Wystarczy pasja i chęć dzielenia się z innymi swoją twórczością. Chcemy też zaprezentować odbiorcom fotografie, które nie tylko mają ogromną wartość estetyczną, ale też merytoryczną i które w piękny sposób przekazują wiedzę o świecie - mówi Natalia Szafran-Kozakowska, współorganizatorka wystawy zdjęć i jedna z twórczyń Wikipedii.

Wystawa odbywa się do 24 września na drugim piętrze Słodowni Starego Browaru, wstęp wolny codziennie od godziny 12 do 19. Patronat medialny nad wystawą i 10-leciem polskiej Wikipedii sprawuje portale epoznan.pl.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro