Javier Marti wygrał Talex Open 2011

Zwycięstwem Javiera Marti z Hiszpanii zakończyły się na kortach przy ul. Noskowskiego Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski Talex Open 2011.

Hiszpan rozstawiony z numerem jeden awansował do niedzielnego finału po wygranej nad Grzegorzem Panfilem. W finale Javier Marti zmierzył się z Peterem Torebko z Niemiec. Pierwszego seta wygrał szybko i łatwo Marti 6:3, ale w kolejnym secie Niemiec wyszedł na prowadzenie 3:0 i wydawało się, że o wyniku zadecyduje trzeci set. Jednak Hiszpan szybko odrobił straty i wygrał finał 6:3, 6:4.

Dla Javiera Marti wygrana w poznańskim turnieju rangi ITF Futures była dopiero piątą w karierze. Hiszpan w nagrodę otrzymał okazały puchar, 1950 dolarów i 25 punktów do rankingu ATP. Natomiast Peter Torebko otrzymał 1350 dolarów i 14 punktów do rankingu ATP.