Reklama
Reklama

ZTM: "Bałtyk" odchodzi, będzie "Rondo Kaponiera"

3 września w zapomnienie odejdzie dotychczasowa nazwa przystanku autobusowego zlokalizowanego przy Hotelu Sheraton - "Bałtyk". W zamian będziemy korzystać z "Ronda Kaponiera".

W czwartek Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił, że w sobotę, 3 września, zmienione zostaną nazwy kilku przystanków komunikacji miejskiej w Poznaniu. I tak dotychczasowy przystanek "Królewny Śnieżki" będzie się nazywał "Kopciuszka", a obecny "Baśniowa" stanie się "Folwarkiem Edwardowo". W tym przypadku zmiany były konieczne ze względu na zmienioną lokalizację przystanków - wyjaśnia Rafał Kupś, p.o. dyrektora ZTM.

Największe poruszenie wywołała jednak informacja dotycząca zmiany nazwy przystanku autobusowego "Bałtyk" na "Rondo Kaponiera". Przyznaję, że od wczoraj mamy dwie strony maili od mieszkańców, którzy nie rozumieją po co zmieniać tę tradycyjną, wręcz historyczną nazwę - mówi Kupś. A powód jest prosty - po przebudowie to będzie ogromny węzeł przesiadkowy i pasażerowie np. spoza miasta mogliby mieć problem ze zlokalizowaniem przystanku "Bałtyk". A nazwa "Rondo Kaponiera" automatycznie informuje, o jakiej części miasta mówimy - zauważa.

Zdaniem Kupsia, nazwę zmienią wyłącznie przystanki autobusowe przy Sheratonie. Przystanek tramwajowy tam zlokalizowany i noszący nazwę "Bałtyk" nie zmieni nazwy - zapewnia.

Przypomnijmy, że przystanki "Bałtyk" zawdzięczają swoją nazwę kinu o tej samej nazwie, które do 2002 roku działało w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Centrum Obsługi Biznesu Bałtyk oraz Hotel Sheraton. W swoich najlepszych czasach miało widownię na 1000 miejsc!

Również 3 września na ulicy Bukowskiej uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek "Port Lotniczy Ławica" (w kierunku centrum miasta). Zatrzymywać się na nim będą autobusy linii nr 59.

Co sądzisz o zmianie nazwy przystanku "Bałtyk" na "Rondo Kaponiera"?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro