Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Biblioteka Raczyńskich: pierwsze piętro już jest

KaT
wtorek, 2.08.2011 r.
godz. 09.39

Budowa nowego skrzydła Biblioteki Raczyńskich rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Przy al. Marcinkowskiego już widać pierwsze piętro nowego budynku!

Galeria MM, nowe skrzydło Biblioteki Raczyńskich - aleje Marcinkowskiego zmieniają się z każdym dniem. Od przyszłego roku mogą zacząć przyciągać do centrum tłumy poznaniaków.


Budowa nowego skrzydła Biblioteki Raczyńskich rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Projekt powstał w pracowni JEMS Architekci, która w swoim dorobku ma m.in. koncepcję budynku Agora S.A. w Warszawie. Koszt inwestycji to 106 milionów złotych. Większość, bo ponad 60 milionów, pochodzi z miejskiej kasy. Pozostałe pieniądze otrzymano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W nowej części Biblioteki Raczyńskich znajdzie się miejsce dla 60 tysięcy książek, które obecnie znajdują się w wynajmowanych pomieszczeniach. W sumie biblioteka zyska dodatkowe 11 tysięcy metrów kwadratowych.

Parter budynku to m.in. kawiarnia z prasą oraz dostępem do Internetu, a także księgarnia i galeria sztuki. Pierwsze piętro pomieści wypożyczalnię i stanowiska komputerowe. Na drugim piętrze znajdzie się czytelnia. Kolejny poziom to dział zbiorów specjalnych i pracownie. Dwa ostatnie piętra przeznaczono na magazyny. Pod budynkiem znajdzie się parking podziemny.

Inwestycja ma być ukończona wiosną 2012 roku. Postępy prac na żywo można śledzić dzięki kamerze zamontowanej na pobliskim budynku TUTAJ (tylko w przeglądarce Internet Explorer).

Reklama