Spłonął samochód na Słowiańskiej
Dodano sobota, 2.07.2011 r., godz. 10.12
Około godz. 9.10 doszło do samozapłonu samochodu na ul. Słowiańskiej. Kierowca akurat opuścił na chwilę pojazd, a gdy wrócił, samochód stał już w płomieniach.
Właściciel samochodu próbował go ugasić własną gaśnicą. Z pomocą pospieszył mu też inny kierowca. Ogień jednak rozprzestrzenił się bardzo szybko i konieczna była interwencja Straży Pożarnej.
W czasie akcji gaśniczej ul. Słowiańska na wysokości bloku na os. Przyjaźni 3 musiała być chwilowo zablokowana, a potem zwężona do jednego pasa w stronę ul. Księcia Mieszka I. Przed godz. 10.00 gaszenie samochodu już się zakończyło. Nikt nie odniósł obrażeń.
Pożar samochodu dał się we znaki mieszkańcom pobliskich bloków. - W powietrzu unosi się gęsty duszący dym, pękają szyby - pisał do nas Mateusz Rawski, autor publikowanych zdjęć.


