Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Obóz uchodźców przy Rondzie Rataje

KaT
wtorek, 28.06.2011 r.
godz. 12.11

Przy Rondzie Rataje stanął „obóz uchodźców”. To kolejna akcja, która ma na celu nagłośnienie problemu budowania osiedla kontenerów socjalnych w naszym mieście.

Sprawa kontenerów socjalnych powraca. Tym razem pod postacią akcji „obóz uchodźców”.

Być może osiedle kontenerów to rozwiązanie zbyt rozrzutne i hojne w odniesieniu do osób i tak już wykluczonych. Pozbycie się ich z miasta powinno być sprawą tańszą, prostszą i przede wszystkim szybszą
- podkreślają ironicznie organizatorzy akcji.

 Przy dworcu autobusowym na Rondzie Rataje pojawiło się kilka namiotów. Stanął tam prowizoryczny, ale pilnie strzeżony obóz uchodźców, w którym zamknąć można wszystkie osoby nie pasujące do wizji miasta forsowanej przez jego władze - mówi Filip Springer, jeden z organizatorów.

Skąd pomysł na utworzenie obozu? Chcemy pokazać miastu, że pieniądze, a wcale nie są małe, wydawane na tworzenie osiedli dla osób wykluczonych powinny być spożytkowane w inny sposób - wyjaśnia Springer. Tworzenie miejsc, w których będą żyć osoby z marginesu nie ułatwi im zerwania z takim funkcjonowaniem. Te pieniądze powinno się przeznaczać na pracę z takimi ludźmi, pomaganie im, a nie tworzenie właśnie takich obozów uchodźców - dodaje.

Podczas akcji przy Rondzie Rataje pojawiają się socjologowie oraz przedstawiciele organizacji Barka, którzy tłumaczą zebranym poznaniakom, jak takie osiedla funkcjonują w innych miastach i czy faktycznie są dobrym pomysłem.

Choć miasto od kilku lat pozostawało nieugięte w kwestii ustawienia osiedla z kontenerów, pod koniec marca bieżącego roku sytuacja się zmieniła. Zdecydowano, że decyzja zapadnie dopiero po debacie przeprowadzonej w Urzędzie Miasta. Ta jeszcze się nie odbyła.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama