Reklama
Reklama

Ewakuowano Stadion Miejski! (foto)

fot. Arek/archiwum

We wtorek na obiekcie na Bułgarskiej przećwiczono ewakuację kibiców na wypadek niebezpieczeństwa w czasie Euro 2012. Chętnych do udziału w ćwiczeniach było tylko 200 osób. Próba ma być więc powtórzona podczas meczu ligowego.

Po godz. 17.00 strażacy rozpoczęli próbną ewakuację stadionu. Nad jedną z trybun rozpylona została niebezpieczna substancja chemiczna. Kilkudziesięciu kibiców zostało poszkodowanych. Na miejsce przyjechało kilkanaście jednostek straży pożarnej i służb chemicznych.

To miała być próba generalna, zabrakło jednak osób, które wcieliłyby się w rolę poszkodowanych. Organizatorzy liczyli na większą frekwencję. Okazało się jednak, że służby mają przed Euro 2012 sporo do poprawienia. Chodzi m.in. o organizację punktu medycznego, który nie był należycie zabezpieczony.

Już dziś wiadomo, że ćwiczenia zostaną powtórzone, najprawdopodobniej podczas jednego z meczów, kiedy trybuny będą pełne. Kibice zostaną wtedy poproszeni o pozostanie na stadionie, by raz jeszcze przećwiczyć procedury ewakuacyjne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na silny wiatr! IMGW wydał ostrzeżenie. Strażacy mają już pierwsze zgłoszenia
4℃
2℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro