Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 -1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Rataje: ruszył remont, trwa paraliż komunikacyjny

KaT
poniedziałek, 13.06.2011 r.
godz. 08.28

Od poniedziałku zamknięte dla ruchu są wiadukt na ulicy Chartowo, a także ulica Piaśnicka. Wyłączona z ruchu jest także pętla tramwajowa os. Lecha. W okolicach zamkniętych odcinków od wczesnych godzin porannych tworzą się gigantyczne korki.

Nadszedł zapowiadany od kilku tygodni dzień zamknięcia wiaduktu Chartowo. Dla ruchu samochodowego zamknięty jest nie tylko sam wiadukt, ale też spory fragment ulicy Piaśnickiej. W związku z tym mieszkańcy Rataj muszą poruszać się objazdami - przede wszystkim przez ulicę Kurlandzką.


Od wczesnych godzin porannych korki tworzą się m.in. na Trasie Katowickiej i ulicy Kurlandzkiej. Wyjazd z ulicy Krzywoustego na os. Czecha jest całkowicie zablokowany przez samochody stojące na prawym pasie drogi już na wysokości wiaduktu Franowo. Lepiej nie jest także na alternatywnej trasie - zjeździe z Trasy Katowickiej w kierunku Gildii Rolno-Ogrodniczej, a następnie w kierunku ulicy Szwedzkiej. Tam również ciągnie się sznur stojących samochodów.

Podobnie jest na samej ulicy Kurlandzkiej. Do świateł ustawionych na wysokości sklepu IKEA oraz przy jednym z bloków na os. Rusa ustawiają się kolejki pojazdów.

Niestety, ale tak będzie przez najbliższych pięć miesięcy. Pierwsze dni z pewnością będą najtrudniejsze, jednak już w kolejnych wielu kierowców będzie szukać alternatywnych tras. Niektórzy mogą się przesiąść do komunikacji miejskiej, która według MPK jeździ dziś bez zarzutu. Wszystko jest zgodnie z planem, nie notujemy większych opóźnień - informuje dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

Przypominamy, że zamknięcie wiaduktu Chartowo to utrudnienia nie tylko dla kierowców. Trudniejszy dojazd do centrum miasta mają też pasażerowie tramwajów. Zamknięto bowiem pętlę os. Lecha. Na trasie Orle Gniazdo - Jana Pawła II kursują obecnie tramwaje wahadłowe. Podobnie jest na odcinku pomiędzy os. Czecha i Stomilem.

Szczegółowe zmiany tras można zobaczyć w naszym artykule tutaj.

Reklama