Reklama
Reklama

Zatrzymania pseudokibiców: dostali zakazy stadionowe

We wtorek wielkopolska i mazowiecka policja zatrzymała 26 pseudokibiców, którzy uczestniczyli w burdzie na bydgoskim stadionie. W naszym regionie w ręce policji wpadło 13 osób. Większość przyznała się do winy.

Już we wtorek informowaliśmy, że w naszym regionie policjanci zatrzymali 11 pseudokibiców. Do wieczora ta liczba wzrosła do trzynastu. W związku z tym do Poznania przyjechali prokuratorzy z Bydgoszczy, aby na miejscu przesłuchać zatrzymanych.

Zarzuty postawiono 12 osobom. 10 z nich przyznało się do winy, jednak tylko ósemka wyraziła skruchę i przyznała, że dobrowolnie podda się karze. Ustalono więc, że te osoby zostaną skazane na kary więzienia od czterech miesięcy do dwóch lat w zawieszeniu, otrzymają zakazy stadionowe na czas od 4 do 6 lat, a także będą musieli zapłacić karę grzywny w wysokości od 800 złotych do 5 tysięcy złotych.

Nikt nie trafił do aresztu, wobec zatrzymanych zastosowano jednak dozór policyjny. Możliwe jednak, że jeden z poznańskich pseudokibiców będzie musiał spędzić jakiś czas w areszcie. To mężczyzna, który jest podejrzewany o zaatakowanie operatorki kamery jednej z telewizji. Kamera, którą zniszczył była warta około 150 tysięcy złotych. Chuligan dokonał przestępstwa z zamaskowaną twarzą, co dodatkowo pogarsza jego sytuację. Może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Zakazy stadionowe, które otrzymali pseudokibice obowiązują na terenie Polski i Ukrainy (wszystkie mecze piłkarskie) oraz podczas meczów reprezentacji Polski, niezależnie od lokalizacji w jakiej jest rozgrywany.

W najbliższych dniach planowane są kolejne zatrzymania uczestników burdy na bydgoskim stadionie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro