Reklama
Reklama

Zobacz protest kibiców Lecha

Wizualizacje: materiały inwestora fot. Elżbieta Skowron

Ligowy mecz Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze odbywał się bez kibiców, ale fani Kolejorza dopingowali swój zespół z parkingu przed Stadionem Miejskim. Piłkarze przez cały mecz widzieli kibiców na telebimach.

W czwartek decyzją wojewody obiekt został zamknięty dla publiczności na mecz ekstraklasy Lech Poznań - Górnik Zabrze. Jednak stowarzyszenie kibiców "Wiara Lecha" zaapelowało do kibiców, aby zjawili się na parkingu przed stadionem i dopingiem wspomagali piłkarzy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


"Pokażmy, że jesteśmy z naszą drużyną na dobre i na złe. Dopingujemy zespół jak na meczu, a potem spokojnie rozchodzimy się do domów"
- mówił do sympatyków Lecha Poznań, Marcin Kawka ze stowarzyszenia "Wiara Lecha". A na Stadionie Miejskim zawisł transparent "Nie róbmy polityki. Zamykajmy stadiony, a potem kopalnie i szpitale. I niech nie będzie niczego".

Doping kibiców dzięki telewizji WTK zespół Jose Mari Bakero widział na stadionowych telebimach, ale licząca blisko 1000 osób grupa kibiców tak głośno wspierała swój zespół, że była słyszalna na boisku. "Jesteśmy z Wami, Kolejorz jesteśmy z Wami" - chóralnie śpiewali kibice. Część kibiców przygotowała koszulki z napisem "Panie T...Bóg wybacza, kibice nigdy".

Po spotkaniu cały zespół wyszedł na trybunę i podziękował swoim kibicom. Policja nie odnotowała żadnych incydentów. Poznański doping okazał się mniejszy od wsparcia, które udzielili swojemu zespołowi w piątek, kibice Legii Warszawa.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro