Reklama
Reklama

Kibice Lecha rozrabiali w Bydgoszczy

Dziedziniec szkoły baletowej | fot. Sołtys

Poznańscy kibice po przegranym meczu Lecha z Legią w finale Pucharu Polski na stadionie w Bydgoszczy zdemolowali swój sektor i starli się z ochroną oraz policją.

Na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy już w czasie spotkania dochodziło do łamania regulaminu obiektu i przepisów PZPN. Gdy do ostatniej serii rzutów karnych podchodził Jakub Wawrzyniak kibice Legii Warszawa przeskoczyli ogrodzenie i czekali na decydujące trafienie. Wawrzyniak pokonał Kotorowskiego i zapewnił stołecznej ekipie 14. triumf w historii, a kilkaset kibiców z Warszawy wbiegło na boisko. Świętowali sukces ze swoimi zawodnikami, których porozbierali do bielizny.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Następnie zaczęli prowokować kibiców Lecha Poznań, którzy zdemolowali płot otaczający ich sektor i wtargnęli na płytę stadionu. Następnie zaczęli niszczyć reklamy, konstrukcję bramek, nagłośnienie i zaczęli zmierzać w kierunku kibiców Legii. W tym momencie do akcji wkroczyła policja, która strzelała gumowymi kulami.

Kibice Lecha Poznań odpowiedzieli na próbę przywrócenia porządku przez policję demolowanie sektora, który zajmowali i rzucaniem w policję oraz ochronę wyrwanymi krzesełkami, fragmentami konstrukcji płotu, racami i petardami. W pewnym momencie próbowali ponownie wtargnąć na płytę i pobili jednego z operatorów telewizyjnych, ale szybka interwencja ochrony zahamowała ich próbę. Ponadto na obiekt wjechała policyjna polewaczka z armatkami wodnymi, która odstraszyła znaczną cześć kibiców.

Najbardziej agresywni w kolejnych minutach rzucali jeszcze w służby krzesełkami, ale policja zmusiła kibiców do opuszczenia stadionu. Całe zajście było filmowane przez policję.

Zachowanie kibiców obserwował delegat UEFA, minister sportu Adam Giersz i zarząd PZPN z prezesem Grzegorzem Latą na czele.

Kto jest odpowiedzialny za zamieszki na stadionie w Bydgoszczy?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro