Reklama

Obchody Święta Pracy

Z okazji obchodów Święta Pracy politycy SLD, Unii Pracy i działacze związków zawodowych przed południem składać będą wiązanki pod Krzyżami Poznańskiego Czerwca, a popołudniu będą uczestniczyć w manifestacji w obronie miejsc pracy.

O godz. 11.00 lokalni politycy z przewodniczącym Unii Pracy, Waldemarem Witkowskim na czele będą składać wiązanki przy Poznańskich Krzyżach i tablicy kolejarzy na al. Niepodległości. Natomiast działacze SLD ok. godz. 11.30 pojawią się z wiązankami pod tablicą Róży Luksemburg.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Następnie wszyscy udadzą się Czołowa, gdzie stoi pomnik działacza robotniczego Marcina Kasprzaka. Do Poznania wrócą na godz. 15.00, gdyż planowana jest manifestacja przy Zakładach H. Cegielski przy ul. 26 Czerwca 1956 nr 223/229 w obronie miejsc pracy z udziałem działaczy związków zawodowych i SLD. W manifestacji weźmie udział ok. 150 osób.

Natomiast grupa happeningowa "Naszość" nie będzie organizować tradycyjnego protestu. - Powodem jest konkurencja programowa w postaci beatyfikacji Jana Pawła II. Happening, np. p.t. "Jaruzelski na Świętego", wykonywany w tym samym czasie, kiedy miliony Polaków będą oglądać transmisję z Watykanu, mógłby zostać zbyt opacznie zinterpretowany - informuje grupa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro