Reklama
Reklama

Debata w SARP: Miasto Przemysłowe

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Po Świętach, 28 kwietnia br., odbędzie się otwarta debata o rewitalizacji obiektów poprzemysłowych w Poznaniu i na świecie. Będzie to kolejne spotkanie organizowane w ramach obchodów 125-lecia działalności stowarzyszeń architektonicznych w Wielkopolsce.

W programie przewidziano prezentacje i debatę o architekturze przemysłowej w Poznaniu: m.in. o jej architektach, a także o śmierci lub ,,życiu po życiu" tych obiektów, czyli o "zdążaniu na czas". Zostaną omówione najciekawsze adaptacje tego typu zespołów w Poznaniu i nie tylko.

Spotkanie poprowadzi dr arch. Eugeniusz Skrzypczak, prezes poznańskiego oddziału SARP. Wystąpią również Zenon Pałat ze Stowarzyszenia Historyków Sztuki i arch. Mariusz Wrzeszcz z SARP.

Debata "Miasto Przemysłowe" odbędzie się w czwartek o godz. 18.30, w siedzibie Poznańskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich przy Starym Rynku 56. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu "Architekci i ich miasta. Architekci i ich domy", organizowane w ramach obchodów 125-lecia działalności stowarzyszeń architektonicznych w Wielkopolsce.

Patronem debaty jest epoznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro