Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pierwszy Tramino w barwach MPK już w Poznaniu

KaT
sobota, 23.04.2011 r.
godz. 07.21

W nocy z piątku na sobotę do Poznania dostarczono pierwszy z 45 zamówionych tramwajów Solaris Tramino. Kolejne będą trafiać do stolicy Wielkopolski co tydzień.

Transport z pierwszym zamówionym przez MPK tramwajem Solaris Tramino pojawił się przy zajezdni na ul. Głogowskiej około 1.00 w nocy. Nowoczesny tramwaj na ulice wyjedzie najprawdopodobniej dopiero w połowie roku, po otrzymaniu niezbędnych homologacji.


Przypomnijmy, że po ulicach Poznania jeździ już jeden tramwaj Solaris Tramino, jest to jednak egzemplarz przedseryjny, który znacznie różni się od pojazdów zamówionych przez poznańskiej MPK.

Poznańskie Solarisy Tramino wymalowane są w żółto-zielone barwy, na siedzeniach pojawiła się miękka wykładzina, która zwiększy komfort jazdy pojazdem. W porównaniu z przedseryjnym egzemplarzem, w nowych Tramino jest również mniej siedzeń, dzięki czemu wnętrze tramwaju jest bardziej przestronne.

Do Poznania trafi w sumie 45 tych nowoczesnych pojazdów. Dodatkowo, jeszcze w tym roku, tabor MPK zwiększy się o Moderusy Beta. Będzie ich w sumie siedem.

Filmowa relacja z rozładunku Tramino w Poznaniu Adriana Potrawiaka:

Reklama