Reklama
Reklama

Legia przeprasza za zachowanie kibiców w Poznaniu

Zarząd Legii Warszawa publicznie przeprosił za zachowanie swoich kibiców podczas meczu z Lechem na Stadionie Miejskim w Poznaniu i prezentację gigantycznej płachty ze zdjęciem Adama Michnika i hasłem: "Szechter przeproś za ojca i brata".

Kibice Legii Warszawa, którzy przyjechali do stolicy Wielkopolski na mecz z Lechem Poznań w drodze na stadion zachowywali się poprawnie i eskortująca ich policja nie musiała interweniować. Jednak w czasie spotkania kibice gości złamali kilka punktów regulaminu ekstraklasy m.in. wnieśli i odpalili środki pirotechniczne, rzucali nimi w kierunku kibiców Lecha, spalili koszulkę Lecha, wywiesili transparenty niezwiązane z zawodami.

Na jednym z transparentów, który przypominał pierwszą stronę dziennika "Gazeta Wyborcza", a zajmował znaczną cześć sektora gośći, pojawiło się zdjęcie Adama Michnika i hasło: "Szechter przeproś za ojca i brata". Była to odpowiedź kibiców ze stolicy na krytyczne artykuły dziennika dotyczące zachowań na stadionie Legii.Oburzony zachowaniem swoich kibiców w Poznaniu jest zarząd Legii, który wydał specjalne oświadczenie. - Pragniemy wyrazić nasze oburzenie i ubolewanie w związku z flagą eksponowaną w sektorze kibiców naszego klubu podczas meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Chcielibyśmy zapewnić Pana, iż Zarząd Legii Warszawa nie wyraził i nigdy nie wyrazi zgody na tego typu oprawy na swoim stadionie oraz nigdy by nie zaakceptował podobnych demonstracji - pisze w oświadczeniu Paweł Kosmala, Prezes Zarządu Legii Warszawa.

Ponadto Legia i Lech zostały ukarane przez Ekstraklasę S.A grzywną w wysokości 10 tys. zł. - Legia Warszawa została ukarana zakazem udziału zorganizowanej grupy kibiców w czterech wyjazdowych meczach Ekstraklasy. Dodatkowo Komisja Ligi nałożyła na klub karę finansową w wysokości dziesięciu tysięcy złotych w związku z szeregiem incydentów i zakłóceniami porządku przez osoby zasiadające w sektorze kibiców gości w trakcie meczu 22. kolejki Ekstraklasy z Lechem Poznań (wniesienie i odpalenie środków pirotechnicznych, a także rzucanie nimi w kierunku sektorów zajmowanych przez kibiców gospodarzy; spalenie koszulki drużyny gospodarzy i wzniecenie pożaru; wywieszenie transparentów niezwiązanych z zawodami).
W związku z tym samym meczem na Lecha Poznań nałożono karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych za niewykonanie poleceń delegata PZPN, wywieszenie transparentów niezwiązanych z zawodami oraz wniesienie i odpalenie środków pirotechnicznych. Dodatkowo Komisja Ligi ukarała Lecha grzywną w wysokości pięciu tysięcy złotych za złamanie przepisów w zakresie przyjmowania kibiców gości -
można przeczytać w komunikacie Ekstraklasy S.A.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro