Reklama
Reklama

Wybierz nazwę dla Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego

Wykonawca Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, którego budowa ruszy w czerwcu, poszukuje nazwy dla nowego poznańskiego dworca. Głosować można tylko do 30 kwietnia!

Jak powinna brzmieć nazwa nowego centrum - brzmi pytanie w sondzie stworzonej na stronie internetowej www.poznanglowny.pl. Wśród propozycji ewentualnych nazw znalazły się m.in. Poznań Główny, Poznań Express oraz Brama Poznańska. Można również zaproponować własną nazwę - takich pojawiło się już sporo.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Skąd pomysł na sondę? Chcemy, by poznaniacy mieli wpływ na to, jak będzie się nazywać Zintegrowane Centrum Komunikacyjne - mówi Piotr Kryszak z PKP Nieruchomości. Decyzja poznaniaków będzie dla nas wiążąca, dlatego zachęcamy do oddawania jak największej liczby głosów - dodaje. Nie znamy cząstkowych wyników. Pełne zestawienie przedstawimy po zakończeniu głosowania, a więc po 30 kwietnia - kończy.

Na Facebooku pojawiła się już strona, która zachęca poznaniaków do oddawania głosów w sondzie dotyczącej nazwy ZCK. W komentarzach pojawiły się też oryginalne propozycje nazwania poznańskiego dworca - Poznań Central, Chlebak Poznański, POSHnan* Główny, czy Poznań Centrum.

Zobacz nowe wizualizacje dworca w Poznaniu

Jak Twoim zdaniem powinno się nazywać Zintegrowane Centrum Komunikacyjne?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro