Reklama
Reklama

Wybierz nazwę dla Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego

Wykonawca Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, którego budowa ruszy w czerwcu, poszukuje nazwy dla nowego poznańskiego dworca. Głosować można tylko do 30 kwietnia!

Jak powinna brzmieć nazwa nowego centrum - brzmi pytanie w sondzie stworzonej na stronie internetowej www.poznanglowny.pl. Wśród propozycji ewentualnych nazw znalazły się m.in. Poznań Główny, Poznań Express oraz Brama Poznańska. Można również zaproponować własną nazwę - takich pojawiło się już sporo.

Skąd pomysł na sondę? Chcemy, by poznaniacy mieli wpływ na to, jak będzie się nazywać Zintegrowane Centrum Komunikacyjne - mówi Piotr Kryszak z PKP Nieruchomości. Decyzja poznaniaków będzie dla nas wiążąca, dlatego zachęcamy do oddawania jak największej liczby głosów - dodaje. Nie znamy cząstkowych wyników. Pełne zestawienie przedstawimy po zakończeniu głosowania, a więc po 30 kwietnia - kończy.

Na Facebooku pojawiła się już strona, która zachęca poznaniaków do oddawania głosów w sondzie dotyczącej nazwy ZCK. W komentarzach pojawiły się też oryginalne propozycje nazwania poznańskiego dworca - Poznań Central, Chlebak Poznański, POSHnan* Główny, czy Poznań Centrum.

Zobacz nowe wizualizacje dworca w Poznaniu

Jak Twoim zdaniem powinno się nazywać Zintegrowane Centrum Komunikacyjne?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro