Reklama

Protest kibiców na meczu Lech - Legia

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

Kibice Lecha Poznań i Legii Warszawa podczas sobotniego meczu ekstraklasy wyrazili swoje niezadowolenie z przygotowań do Euro 2012 i zastępowaniem przez polityków tego tematu "nagonką na kibiców piłkarskich".

Protest na Stadionie Miejskim w Poznaniu był elementem ogólnopolskiej akcji członków Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców. Chcieli w ten sposób zaprotestować przeciw krajowej nagonce na środowisko kibiców piłkarskich, która jak twierdzą ma miejsce w ostatnich miesiącach. Na wielu stadionach w Polsce pojawiły się transparenty "Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice". Ponadto w czasie spotkania pojawił się transparent, który wymieniał porażki w przygotowaniach do Euro 2012:

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"Projekt Euro 2012
STADIONY - PRZEPŁACONE
DWORCE - PRZYPUDROWANE
LOTNISKA - PROWINCJONALNE
ZAWODNICY -SŁABI
TEMAT ZASTĘPCZY KIBICE
RZĄD ZADOWOLONY!"

Oświadczenie Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców:

W przededniu organizacji imprezy rangi międzynarodowej EURO 2012 środowisko kibiców piłkarskich stało się obiektem ataków i w zgodnej opinii mediów uznane zostało za główny czynnik zagrażający poprawnej organizacji Mistrzostw Europy w Polsce oraz na Ukrainie. Środowiska kibicowskie skupione w ramach Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców są zdania, iż istnieje wiele istotniejszych i pilniejszych elementów związanych z organizacją imprezy rangi międzynarodowej, aniżeli skoncentrowanie się jedynie na walce z polskim środowiskiem kibicowskim. W chwili obecnej sprawa kiboli przesłoniła wszelkie inne działania zmierzające do sprawnej organizacji turnieju jak m.in. infrastruktura stadionowa czy drogowa, stając się tematem numer jeden w większości mediów. Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców jako reprezentant krajowego środowiska kibicowskiego ubolewa nad faktem, iż w mediach wciąż nie ma miejsca na informacje dotyczące pozytywnych działań związanych ze środowiskiem kibicowskim. W najbliższych dniach do przedstawicieli najważniejszych instytucji rządowych, piłkarskich oraz przedstawicieli mediów przesłane zostanie oficjalne podsumowanie roku 2010 z działalności polskiego środowiska kibicowskiego, uwzględniające m.in. działalność w ramach społeczności lokalnej. Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców wyraża w ten sposób głęboką nadzieję, iż zostanie potraktowany jako równorzędny partner do rozmów na tematy kluczowe dla polskiego środowiska kibicowskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro