Lech wygrywa z Legią 1:0

Źródło: Wikipedia

Lech Poznań wygrał spotkanie 22. kolejki ekstraklasy z Legią Warszawa 1:0 (0:0). Wynik spotkania w 83. minucie ustalił Artjoms Rudnevs. Mecz zobaczyło ponad 36 tys. widzów.

Początek spotkania w wykonaniu podopiecznych Jose Maria Bakero był fatalny. Poznaniacy zostali zepchnięci pod swoje pole karne, a Legia Warszawa marnowało dogodne sytuację na objęcie prowadzenia. Najbliżej zdobycia bramki był w 13. minucie Manu, który będąc w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Kotorowskim podawał zamiast strzelać.

Chwilę później Kotorowski obronił groźny strzał Takesure Chinyamy, a w kolejnych akcjach musiał wykazywać się czujnością, gdyż rywale próbowali również szczęścia strzałami z dystansu. Natomiast gospodarze w pierwszej połowie nie potrafili zagrozić bramce Wojciecha Skaby.

Po zmianie stron Lech zaczął grać odważniej, ale nadal inicjatywa należała do podopiecznych Macieja Skorzy. W 63. minucie w sytuacji sam na sam z Kotorowskim ponownie znalazł się Manu, ale przegrał pojedynek przed polem karnym. Sędzia Robert Małek uznał, że golkiper Lecha faulował i ukarał go żółtą kartką. Legia miała rzut wolny, po którym dobry strzał zaliczył Ariel Borysiuk, ale udaną interwencją popisał się Kotorowski.

Od tego momentu oba zespoły poszły na wymianę ciosów. Pierwszy okazję zmarnował Rafał Murawski, a chwilę później strzałem głową Kotorowskiego próbował pokonać Ivica Vrdoljak. Jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

Wynik spotkania ustalił w 83. minucie Artjoms Rudnevs, który wykorzystał w polu karnym przypadkowe zgrania Manuela Arboledy po dośrodkowaniu Siergieja Kriwca z rzutu wolnego. Dla reprezentanta Łotwy była to już 9. bramka w ekstraklasie.

Do końca spotkania wyniki nie uległ zmianie, a Lech dzięki zwycięstwu zrównał się punktami z Legią. Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań i bramek Kolejorz awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Bramka: Artjoms Rudnevs (83. minuta)
Żółte kartki: Krzysztof Kotorowski - Ivica Vrdoljak, Ariel Borysiuk, Astiz
Widzów: 36240 (ok. 2000 kibiców gości)
Sędzia: Robert Małek (Zabrze)

Lech: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (75. Dimitrije Injac), Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Rafał Murawski, Ivan Djurdjević - Tomasz Mikołajczak (53. Artjoms Rudnevs), Sergei Krivets, Jakub Wilk - Bartosz Ślusarski (67. Jacek Kiełb)

Legia: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Dickson Choto, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Ivica Vrdoljak, Ariel Borysiuk - Manu, Miroslav Radović (83. Alejandro Cabral), Michał Kucharczyk (75. Maciej Rybus) - Takesure Chinyama (75. Michal Hubnik)