Reklama

Na Paradę Parowozów specjalnym pociągiem

fot. Jakub Marciniak
fot. Jakub Marciniak

30 kwietnia w Wolsztynie odbędzie się tradycyjna Parada Parowozów. W tym roku z Poznania będzie można na nią pojechać specjalnie podstawionym pociągiem - CEGIELSKI, prowadzonym przez parowóz Ol49. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów!

Każdego roku na przełomie kwietnia i maja do Wolsztyna zjeżdżają tysiące turystów z całego świata. Tylko tutaj można podziwiać niezwykłą paradę parowozów. Nie dziwi więc fakt, że Wielkopolski Zakład Przewozów Regionalnych postanowił umożliwić poznaniakom sprawne dostanie się w tym wyjątkowym dniu do Wolsztyna.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Pociąg CEGIELSKI będzie kursować tylko 30 kwietnia, a więc w dniu Parady Parowozów. Z Poznania wyjedzie o godzinie 8.55 i o godzinie 11.26 będzie w Wolsztynie. Wyjazd z Wolsztyna - 17.50 i powrót do Poznania o 20.40. Ponieważ linia kolejowa do Wolsztyna jest remontowana, pociąg będzie jechał przez Leszno.

Bilety trafiły do sprzedaży w piątek, 15 kwietnia. Można je kupić w kasach Przewozów Regionalnych. Za bilet w drugiej klasie zapłacimy 26 złotych, a w 1 klasie 31 złotych. Pociąg może zabrać blisko 400 pasażerów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro