Reklama

Remont Bułgarskiej: na objazdach tworzą się korki

W niedzielę zmieniono organizację ruchu w okolicach ulicy Bułgarskiej, na której rozpoczął się ostatni etap jej przebudowy. Mimo wyznaczonych objazdów, tworzą się tam ogromne korki.

Do redakcji epoznan.pl napływają zdjęcia z rejonu skrzyżowania ulic Bułgarskiej i Grunwaldzkiej. Przypomnijmy, że ze względu na konieczność prowadzenia prac drogowych z ruchu kołowego wyłączono:

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- zachodnią jezdnię ulicy Bułgarskiej (kierunek do ul. Grunwaldzkiej) na odcinku od ul. Ptasiej do ul. Rumuńskiej
- wschodnią jezdnię ul. Bułgarskiej (kierunek do ul. Marcelińskiej) na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Rumuńskiej
- północną jezdnię ul. Grunwaldzkiej w kierunku Junikowa, odcinek - początek na wysokości ul. Drzewieckiego do ul. Bułgarskiej.

Objazdy proponowane przez drogowców:

- ponieważ nie pojedziemy ul. Grunwaldzką na Junikowo, trzeba korzystać z objazdów ulicami: Marszałkowską i Bułgarską.
- skręt w ul. Grochowską i objazd z drugiej strony: ul. Promienistą do ul. Taczanowskiego, a potem dojazd do skrzyżowania ulicami: Taczanowskiego i Jugosłowiańską.

Mimo zalecanych objazdów i pojawiania się na miejscu policjantów kierujących ruchem, w okolicach wyłączonego z ruchu fragmentu ulicy tworzą się spore korki.

Przebudowa ulicy Bułgarskiej na odcinku pomiędzy ulicami Marcelińską a Grunwaldzką ma się zakończyć w czerwcu. Jej koszt to ponad 20 milionów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro