Reklama
Reklama

Poznaniacy czczą pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

W niedzielę przy Pomniku Ofiar Katynia i Sybiru odsłonięto tablicę upamiętniającą 96 ofiar katastrofy prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem. O godz. 17 spod Starego Browaru wyrusza marsz pamięci "Solidarnych 2010".

Oficjalne obchody I rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się mszą świętą w kościele przy ulicy Fredry. Następnie pod pomnikiem katyńskim rozpoczęła się uroczystość odsłonięcia tablicy epitafijnej upamiętniającej tragedię sprzed roku.

W popołudniowej uroczystości uczestniczyli lokalni politycy, członkowie Stowarzyszenia "Katyń" i wielkopolskiej "Solidarności", a także wielu poznaniaków. Ci już od początku weekendu składali przy pomniku w ogrodzie CK Zamek kwiaty i znicze. Zebrali się tam również o godz. 8.41, tej samej o której rok temu runął prezydencki samolot.

Tak jak w całej Polsce, także w Poznaniu przygotowano alternatywne uroczystości w związku z rocznicą. O godz. 17 spod Starego Browaru do Pomnika Ofiar Katynia i Sybiru wyrusza marsz pamięci organizowany przez "Solidarnych 2010". Lokalni politycy PiS biorą udział zarówno w oficjalnych obchodach, jak i tych alternatywnych uroczystościach, organizowanych przez środowiska prawicowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro