Reklama
Reklama

Biegający Patrioci uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Około 20 osób przebiegło w niedzielę rano w Półmaratonie im. Lecha i Marii Kaczyńskich. Przed startem uczcili ofiary katastrofy pod Smoleńskiem minutą ciszy. Każdy kto ukończył bieg, otrzymał zdjęcie zmarłej w zeszłym roku prezydenckiej pary.

Półmaraton im. Lecha i Marii Kaczyńskich był inicjatywą 5 poznańskich biegaczy, którzy zawiązali Klub Biegających Patriotów. Chcą oni swoimi biegami świętować w Poznaniu rocznice historycznych wydarzeń. - Myślimy już o zorganizowaniu biegów w rocznicę Cudu nad Wisłą oraz w Święto Niepodległości - zapowiada Przemysław Orzech, jeden z organizatorów półmaratonu.

- Wybiegliśmy spod kościoła św. Rocha. 5 osób dołączyło do nas już nad Jeziorem Maltańskim. Pojawili się biegacze nie tylko z Poznania - relacjonuje Przemysław Orzech. - Pogoda bardzo dopisała, m.in. dlatego, że było znacznie chłodniej niż podczas Poznań Półmaratonu w ubiegłą niedzielę. To gorzej dla kibiców, ale lepiej dla biegaczy, bo dla nich temperatura odczuwalna jest nawet o 8 stopni wyższa niż dla tych pierwszych - wyjaśnia.

Jak podkreślają Biegający Patrioci, do ich klubu nie jest łatwo się zapisać. - Nie można zrobić tego korespondencyjnie. Najpierw trzeba z nami przebiec trochę kilometrów. Potem wszystkich zapraszamy - mówi Przemysław Orzech.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro