Akademiczki pokonały MTS

Szczypiornistki AZS AWF Poznań pokonały we własnej hali MTS Kwidzyn 36:31 i są bliskie utrzymania się w I lidze.

Już przed spotkaniem wiadomo było, że dla obu zespołów będzie to mecz o być albo nie być w I lidze. - Mecz był próbą nerwów zarówno dla nas, jak i naszych przeciwniczek. Stąd towarzyszył nam spory stres. Pierwszy gwizdek był jednak sygnałem, że czas skoncentrować się tylko na grze i walce o każdą piłkę - komentowała po meczu Monika Kacprzak, prawoskrzydłowa AZS AWF Poznań.

Poznanianki prowadziły niemal przez całe 60 minut meczu, ale MTS Kwidzyn nie pozwalał miejscowym na uzyskanie większej przewagi. Defensywie AZS-u skutecznie utrudniały zadanie między innymi Martyna Podgórska i Natalia Winiarska, które zdobyły w sumie 19 z 31 bramek swojego zespołu. To głównie dzięki ich trafieniom MTS w 36. minucie meczu wyszedł na prowadzenie 21:20.

Bardzo dobre zmiany dały jednak w poznańskim zespole Maja Karasiewicz i Anna Sznycer, które wzięły na siebie ciężar zdobywania bramek i wyprowadziły AZS na prowadzenie. Kilka trafień z rzędu dołożyła środkowa - Anita Kujawa i akademiczki, wspierane głośnym dopingiem kibiców, mogły cieszyć się z 2 punktów.

- Mecz układał się różnie. Miałyśmy dobre fragmenty gry zarówno w obronie, jak i w ataku. Ale były też momenty, gdzie popełniałyśmy serię błędów i rzucałyśmy niecelnie, zamiast powiększać przewagę - podsumowała mecz Agnieszka Kwiecień, najskuteczniejsza w poznańskim zespole.

AZS AWF Poznań - MTS Kwidzyn 36:31 (20:18)

AZS AWF Poznań: Kot - Kwiecień (8), Kujawa (7), Kacprzak (6), Sznycer (5), Łakomy (4), Siudmak (3), Karasiewicz (3), Szymańska, Łyszczyk

MTS Kwidzyn: Kasprzyk, Lipiak, Tuptyńska (5), Podgórska (8), Pożoga J. (2), Pożoga K. (4), Woźniak (1), Waliszewska, Winiarska (11), Cymer, Rybska

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!