PBG kończy sezon

Koszykarze PBG Basket Poznań przegrali piąte decydujące spotkanie w ćwierćfinale PLK z PGE Turów Zgorzelec 70:87 i zakończyli sezon na siódmym miejscu.

Spotkanie od pierwszej kwarty rozgrywane było pod dyktando gospodarzy, którzy na przerwę schodzili prowadząc aż 42:25. W trzeciej kwarcie gra się wyrównała, ale Turów zdołał jeszcze odskoczyć na pięć punktów i ostatnia odsłona była już tylko formalnością. Ostatecznie zespół ze Zgorzelca wygrał 87:70 i w półfinale zmierzy się z Treflem Sopot.

- Drużyna ze Zgorzelca była dziś lepsza. Nie mieliśmy argumentów. Dziś mieliśmy kłopoty z grą jeden na jeden. Torey Thomas i David Jackson zrobili różnicę. Nie mieliśmy na to odpowiedzi. Staraliśmy się gonić, ale nie udało się. To był nasz najgorszy mecz w całej serii - podsumował spotkanie w serwisie ligi trener PBG Basket, Milija Bogicević.

PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań 87:70 (26:13, 16:12, 25:20, 20:25).

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 3-2 dla Turowa.

PGE Turów Zgorzelec: Torey Thomas 21, David Jackson 18, Konrad Wysocki 13, Ivan Zigeranovic 13, Bartosz Bochno 8, Michał Gabiński 7, Robert Tomaszek 4, Marko Brkic 3, Michael Kuebler 0, Oskar Bukowiecki 0, Mateusz Jarmakowicz 0.

PBG Basket Poznań: Damian Kulig 15, Łukasz Wiśniewski 11, Vladimir Tica 11, Mujo Tuljkovic 11, Sasa Ocokoljic 9, Piotr Stelmach 4, Piotr Dąbrowski 3, Eddie Miller 2, Cliff Hawkins 2, Tomasz Ochońko 2, Grzegorz Surmacz 0.

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!