Reklama
Reklama

PIXEL: nowa siedziba Allegro w Poznaniu

Park biurowy PIXEL będzie zespołem pięciu ekologicznych budynków, usytuowanych u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej. Pierwszy z nich powstanie do końca października 2012 r. Ma się do niego wprowadzić portal aukcyjny Allegro.

Publikujemy informacje o inwestycji dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania". PIXEL przy ul. Grunwaldzkiej będzie kompleksem ekologicznych biurowców nowego typu. Jego koncepcja architektoniczna powstała w pracowni JEMS Architekci.

Projektanci zadbali o odpowiednie nasłonecznienie wnętrz, zastosowanie ekologicznych materiałów, ogólnodostępne zielone tarasy i ogródki na dachach. W PIXEL-u ma się również znaleźć miejsce na żłobek, przedszkole oraz inne usługi, np. centra fitness i gabinety lekarskie. Na terenie kompleksu znajdą się ścieżki i parkingi rowerowe. Rowerzyści będą mogli skorzystać z pryszniców w wydzielonych łazienkach.

Pierwszy z biurowców ma być ukończony za półtora roku. Według informacji Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania", do budynku tego chce się wprowadzić portal aukcyjny Allegro. Stojący przy ul. Grunwaldzkiej biurowiec będzie mieć 7 kondygnacji naziemnych i 3-poziomową, podziemną halę garażową. Budynek najprawdopodobniej uzyska ekologiczny certyfikat GreenBuilding.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro