Reklama
Reklama

Poznań za pół ceny 4-5 czerwca

50% zniżki na nocleg w hotelu, posiłek w restauracji, czy bilet do muzeum - tak Poznań zachęca turystów do odwiedzania miasta. A to nie koniec atrakcji!

Tegoroczna akcja "Poznań za pół ceny" to już czwarta edycja tego niezwykłego wydarzenia. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, organizator akcji, każdego roku notuje wzrost zainteresowania swoją ofertą przygotowaną na ten specjalny weekend. Nie dziwi więc fakt, że ten pomysł nagrodzono wyróżnieniem w konkursie na najlepszy produkt turystyczny 2009 roku.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większe rzesze turystów, które przyjadą do Poznania. Będzie na nich czekać ponad 100 partnerów akcji - restauracje, hotele, kawiarnie, spa, muzea, paintball. W hotelach przy Starym Rynku będziemy mogli znaleźć miejsce nawet za 25 złotych! Lista partnerów nie została jeszcze opublikowana.

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna zadbała również o atrakcje związane ze zwiedzaniem Poznania. Już teraz wiadomo, że przewodnicy będą oprowadzać chętnych po Ostrowie Tumskim, a także po podziemiach pierwszej polskiej katedry, w której spoczywają pierwsi polscy władcy. Specjalnie na weekend z akcją "Poznań za pół ceny" wytyczone zostaną szlaki dla zwiedzających: modernizmu, piwa, miłości i słynnych poznaniaków.

W ubiegłym roku w akcji "Poznań za pół ceny" udział wzięło 65 tysięcy osób, co jest liczbą trzykrotnie większą od wyniku z roku 2009. 113 restauracji, pubów, muzeów, kawiarni i hoteli obniżyło swoje ceny dla gości. W 2009 roku turyści przyjezdni stanowili tylko 13 procent wszystkich uczestników promocji. Rok później było to już 32%. Jak będzie w tym roku? Dowiemy się po zakończeniu weekendu obniżonych cen!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro