PBG o półfinał zagra w Zgorzelcu

Koszykarze PBG Basket Poznań doprowadzili do remisu w ćwierćfinale PLK z PGE Turów Zgorzelec i o awansie do półfinału zadecyduje piąty mecz w sobotę w Zgorzelcu.

Podopieczni Miliji Bogicevića przełamali złą passę w spotkaniach z zespołem ze Zgorzelca, z którym w obecnym sezonie przegrywali po dogrywkach lub akcjach z ostatnich sekund. W pierwszym meczu we własnej hali wygrali 77:69, a o sukcesie zadecydowała rewelacyjnie zagrana ostatnia kwarta i gra Piotra Stelmacha, który zdobył 21 punktów i zaliczył 5 zbiórek w obronie.

Kolejne spotkanie miało zaskakujący przebieg, gdyż PBG prowadziło po pierwszej połowie 41:16 i trenerzy w kolejnych kwartach pozwalali odpocząć najważniejszym zawodnikom przez decydującym spotkanie w Zgorzelcu. Ostatecznie spotkanie wygrało PBG 69:47.

- Zespół jest bardzo podbudowany. Mam nadzieję, że wygramy. Zapewniam, że żaden z moich zawodników nie zabukował biletów na powrót do domu. Jak zaczną to robić, to możemy uznać, że jest po herbacie. Poza tym, bardzo podoba mi się w Poznaniu. Słyszałem, że w maju jest tutaj bardzo ładnie i mam nadzieję, że ten maj będzie dla nas długi. Postaramy się udowodnić w Zgorzelcu, że PBG Basket jest warty półfinału - podsumował ostatnie wydarzenia w oficjalnym serwisie ligi trener PBG Basket Poznań, Milija Bogicević.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 2-2. Piąty mecz rozegrany zostanie w sobotę w Zgorzelcu.

PBG Basket Poznań - PGE Turów Zgorzelec 69:47 (20:8, 21:8, 14:14, 14:17)

PBG Basket Poznań: Edward Miller 17, Damian Kulig 11, Sasa Ocokoljić 9, Piotr Stelmach 7, Piotr Dąbrowski 6, Grzegorz Surmacz 5, Vladimir Tica 4, Mujo Tuljković 4, Łukasz Wiśniewski 3, Cliff Hawkins 3, Patryk Bajtus 0, Tomasz Ochońko 0.

PGE Turów Zgorzelec: Daniel Kickert 10, David Jackson 10, Ivan Zigeranović 6, Michael Kuebler 6, Robert Tomaszek 5, Torey Thomas 3, Michał Gabiński 3, Bartosz Bochno 2, Marko Brkić 2, Oskar Bukowiecki 0, Konrad Wysocki 0.

PBG Basket Poznań - PGE Turów Zgorzelec 77:69 (18:20, 17:18, 18:19, 24:12)

PBG Basket Poznań: Piotr Stelmach 21, Damian Kulig 16, Piotr Dąbrowski 13, Eddie Miller 13, Vladimir Tica 10, Grzegorz Surmacz 2, Sasa Ocokoljic 2, Cliff Hawkins 0, Łukasz Wiśniewski 0, Mujo Tuljkovic 0.

PGE Turów Zgorzelec: Marko Brkic 12, Torey Thomas 11, Robert Tomaszek 10, Michael Kuebler 8, David Jackson 8, Michał Gabiński 8, Konrad Wyscocki 7, Daniel Kickert 5, Bartosz Bochno 0, Ivan Zigeranovic 0.