AZS UAM przegrał finał

Siatkarze AZS UAM Poznań przegrali na wyjeździe piąte spotkanie finału grupy A z Krispolem Września 0:3 i nie awansowali do Turnieju Mistrzów II ligi.

Piąte spotkanie pomiędzy AZS UAM a Krispolem rozpoczęło się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którzy szybko wygrali dwa pierwsze sety do 16. Podopieczni Krzysztofa Wójcika grali we własnej hali bardzo pewnie i zrealizowali wszystkie założenia taktyczne.

W trzecim secie gra się wyrównała, a początek należał do poznaniaków, którzy prowadzili 7:4. Chwilę później gospodarze zdobyli pięć punktów i wyszli na prowadzenie 9:7, a po kolejnych akcjach i asie serwisowym Adam Józefczaka prowadzili 14:11. Jednak podopieczni Damiana Lisieckiego wrócili do gry i znów kibice byli świadkami bardzo emocjonującej końcówki, którą zakończył udanym atakiem Marcin Iglewski i Krispol wygrał seta 25:23, a cały mecz 3:0.

Krispol Września awansował do Turnieju Mistrzów II ligi, w którym wystąpią cztery najlepsze zespoły. Turniej zostanie rozegrany systemem "każdy z każdym" w dniach 15-17 kwietnia, a dwa najlepsze zespoły awansują na zaplecze PlusLigi Mężczyzn.

Krispol Września - AZS UAM Poznań 3:0 (25:16, 25:16, 25:23)

Krispol: Marcin Iglewski, Kempiński, Dziewit, Skup, Józefczak, Kocoń, Mateusz Iglewski (libero) oraz Wojnowski i Borkowski.

AZS UAM: Obuchowicz, Domonik, Lisiecki, Janiak, Murdzia, Kaczmarek, Nieboj (libero) oraz Wojtysiak, Skrok, Radojewski, Karolkiewicz i Sdebel.

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!