Reklama

Osiedle Kosmonautów: mieszkańcy nie chcą nadajnika GSM

fot. Elżbieta Skowron

Od października na dachu bloku nr 13 na os. Kosmonautów stoi antena GSM. Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady zamontowała nadajnik bez zgody lokatorów bloku.

We wtorek mieszkańcy postanowili wziąć sprawy we własne ręce i zaczęli protestować. Pod blokiem pojawił się przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej Winogrady, który przekonywał, że antena to korzyść dla lokatorów bloku. Czynsz jest obniżany z tego tytułu nawet o 25% - mówi Stanisław Byliński, przewodniczący rady nadzorczej SM Winogrady.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Mimo to, mieszkańców takie zapewnienia nie przekonują. Ubezwłasnowolniono mnie, nie zapytano nas o zdanie - mówi Jerzy Roszkowiak z bloku nr 13. Lokatorzy zorganizowali referendum w sprawie anteny. 130 ze 160 osób nie chce nadajnika GSM na dachu swojego bloku.

Mieszkańcy bloku nr 13 uważają, że antena GSM pojawiła się na dachu bezprawnie. I w związku z tym wezwali na miejsce inspektora budowlanego. Ten jednak na razie nie chce komentować sprawy.

Ostatecznie SM Winogrady przyznaje, że postawienie anteny bez zgody mieszkańców to błąd. Był to błąd administracji osiedla Kosmonautów, że nie uzgodnili lokalizacji anteny z mieszkańcami - przyznaje Stanisław Byliński.

Spółdzielnia daje sobie dwa miesiące na usunięcie anteny GSM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
13℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro