Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Osiedle Kosmonautów: mieszkańcy nie chcą nadajnika GSM

KaT
środa, 6.04.2011 r.
godz. 16.34

Od października na dachu bloku nr 13 na os. Kosmonautów stoi antena GSM. Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady zamontowała nadajnik bez zgody lokatorów bloku.

We wtorek mieszkańcy postanowili wziąć sprawy we własne ręce i zaczęli protestować. Pod blokiem pojawił się przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej Winogrady, który przekonywał, że antena to korzyść dla lokatorów bloku. Czynsz jest obniżany z tego tytułu nawet o 25% - mówi Stanisław Byliński, przewodniczący rady nadzorczej SM Winogrady.

Mimo to, mieszkańców takie zapewnienia nie przekonują. Ubezwłasnowolniono mnie, nie zapytano nas o zdanie - mówi Jerzy Roszkowiak z bloku nr 13. Lokatorzy zorganizowali referendum w sprawie anteny. 130 ze 160 osób nie chce nadajnika GSM na dachu swojego bloku.

Mieszkańcy bloku nr 13 uważają, że antena GSM pojawiła się na dachu bezprawnie. I w związku z tym wezwali na miejsce inspektora budowlanego. Ten jednak na razie nie chce komentować sprawy.

Ostatecznie SM Winogrady przyznaje, że postawienie anteny bez zgody mieszkańców to błąd. Był to błąd administracji osiedla Kosmonautów, że nie uzgodnili lokalizacji anteny z mieszkańcami - przyznaje Stanisław Byliński.

Spółdzielnia daje sobie dwa miesiące na usunięcie anteny GSM.

Reklama